Duo Chance vzniklo na popud dvou zakládajících a v současné době i jediných současných členů Lenky Martinů, teď již Semrádové Martinů a Jirky Tomana kdysi v roce 2009, přibližně tři týdny před jihočeským oblastním kolem Porty, tudíž někdy na začátku března 2009. Znali jsme se již pár let před tím a společné hraní u ohňů, na horách a při sjíždění řek vyústilo k založení dua. 

Od té doby  hrajeme jak nám to čas a vzdálenosti dovolí. Věříme, že nás uslyšíte na stále více akcích, kde zní  folk a country. 

Co máme za sebou a kde nás můžete slyšet ?

Třikrát jsme se zúčastnili soutěžního festivalu Porta. Poprvé v roce 2009, pak v roce 2011. To jsme oblastní Jihočeské kolo vyhráli a postoupili do finále do Řevnic. Odsud jsme si přivezli krásné vzpomínky a  také třetí místo v divácké soutěži.

V roce 2012 jsme na Portu jeli zas, už pro to portovní setkávání, ale také soutěžit. Je úžasné, že u i letos jsme oslovili odbornou porotu a z druhého místa postupujeme do řevnického semifinále. Ale snad ještě víc nás těší, že jsme v Sezimově Ústí vyhráli i diváckou soutěž. 

Velkou radost nám udělalo i vítězství v soutěži Houpací kůň, pořádané v rámci festivalu Okolo Třeboně. Získali jsme jak hlasy diváků tak i odborné poroty.

Již tradičně s příchodem každého nového ročního období pořádáme koncert ve Weisově domě ve Veselí nad Lužnicí. Hrajeme na malých scénách i náměstích a festivalech. 

Ale hlavně si stále rádi zahrajeme u ohně s kamarády.